Zwycięzcy gry miejskiej w Brukseli

W dniach 24-26 września członkowie trzech zwycięskich zespołów pierwszej edycji Europejskiej Gry Miejskiej w Szczecinie organizowanej przez Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Dariusza Rosatiego wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli, w czasie którego mogli z bliska zapoznać się z pracą Parlamentu Europejskiego.

Uczestnicy wyjazdu rozpoczęli zwiedzanie od stolicy Belgii – Brukseli. Zobaczyli zabytkowy rynek Grand Place z ratuszem, podziwiali symbol Brukseli – fontannę Mannaken Pis oraz bibliotekę królewską. W kolejnym dniu wycieczki młodzież podziwiała przepiękną Brugię, zwaną „Flamandzką Wenecją”. Zwycięzcy gry mieli okazję nie tylko zobaczyć przepiękne zabytki, ale również dowiedzieć się czegoś więcej na temat kultury i obyczajów mieszkańców Belgii.

Wtorkowe przedpołudnie uczestnicy wyjazdu spędzili na poznawaniu Parlamentarium, gdzie udali się na wirtualną wycieczkę po Europie, słuchali wypowiedzi Europejczyków opowiadających o swoich krajach oraz oglądali najciekawsze miejsca w Europie, dowiedzieli się również co proces integracji europejskiej dał poszczególnym krajom. Następnie udali się do Parlamentu Europejskiego, po którym oprowadził ich prof. Dariusz Rosati. Uczniowie mogli porozmawiać z Posłem nie tylko o ogólnym kształcie Parlamentu, ilości jego członków, wyborach, ale również o jego pracy w PE, a także o komisji, w której zasiada. Wieczorem wszyscy wzięli udział w uroczystej kolacji z udziałem Profesora.